Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shia LaBeouf

ObrazekShia Saide LaBeouf se narodil 11. června 1986 v Los Angeles jako jediné dítě matce, tanečnici a baleríně Shayne a otci, veteránovi z Vietnamu, Jeffreymu Craigovi LaBeoufovi, který si přivydělával jako klaun nebo mimik. Jméno Shia znamená v hebrejštině „dar od Boha“ a příjmení z francouzštiny „Le Boeuf“ znamená „hovězí.“ Malý Shia byl odjakživa veden k židovskému náboženství, koneckonců jeho matka má židovské kořeny. O svých rodičích říkal, že jsou „podivní“.

Když bylo Shiovi 10 let, kouřil společně s otcem pravidelně marihuanu. Posléze se rodiče rozešli a každý šel vlastní cestou. Již od malička ale Shia měl komediální talent a bavil své sousedy a kolemjdoucí svými humornými vložkami o tom, jak se mu podařilo „vymanit“ z nepřátelského prostředí. Ve stejném věku, tedy 10 letech, začal malý Shia bavit diváky v malých klubech na tzv. „talking dirty“, což byly prakticky komediální vystoupení vestoje před obecenstvem.

LaBeouf následně našel agenta a prostřednictvím jeho osoby figuroval v několika i finančně úspěšných vystoupeních. Tři měsíce poté vzal Shia lukrativní nabídku na seriál BÁJEČNÍ STEVENSOVI, který běžel každý týden na stanici Disney Channel, kde ztvárnil flegmatického a líného žáka sedmé třídy, který nijak nezapadá do úspěšné a bohaté rodinky. Jeho výkon mu vynesl několik nominací a cenu Emmy za nejlepší dětský výkon.

Dá se říct, že rok 2003 byl pro Shiu revoluční. Zahrál si jak menší roli v pokračování CHARLIEHO ANDÍLKŮ, tak i větší roli v rodinném dramatu DÍRY po boku Sigourney Weaverové či Jona Voighta. Také se vrátil ke své televizní prvotině v celovečerním snímku STEVENSOVI BODUJÍ, ale film měl téměř nulový ohlas. Následující roky však byly vstupenkou do první ligy, a nejen díky hlavní roli v dramatu GOLFOVÝ SEN, ale také díky menším rolím v komerčně úspěšných snímcích JÁ, ROBOT a CONSTANTINE.

Následoval další, neméně úspěšný rok s hlavní rolí v citlivém dramatu A GUIDE TO RECOGNIZING YOUR SAINTS o nesnadném dospívání a drama podle skutečných událostí ATENTÁT V AMBASSADORU napěchovaný hvězdami. Po roce 2007 se ovšem nadobro vryl do paměti diváků jako teenager ohrožován sériovým vrahem v thrilleru DISTURBIA, prostý Sam okouzlený Optimus Primem v letním blockbusteru TRANSFORMERS, či jako tučňák Cody, jemuž propůjčil hlas v animovaném filmu DIVOKÉ VLNY.

Z LaBeoufa roste velká herecká osobnost a vědom si toho je především Steven Spielberg, který s ním má do budoucnosti velké plány. Mluví o něm jako o „Hanksovi zamlada“ a momentálně s ním natáčí čtvrtého INDIANA JONESE. Shia se již zavázal smlouvou k pokračování úspěšných TRANSFORMERŮ a měl by se objevit i v dalším thrilleru D.J. Carusa s názvem EAGLE EYE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

transformers

(lenox, 15. 2. 2012 3:04)

ahoj lidi sem je proste skvelej roli zahral suprove nikdo by to nezvlad lip asi za nim zaletim a pozvu ho na pivko

Re: transformers

(tereza thonova, 12. 3. 2012 12:15)

žije transformers

cool

(iron hide, 13. 1. 2012 20:50)

Transformers dark of the moon je super,nej konec Megatron napadne Sentinela.

cau kamarade

(transformeri, 13. 12. 2011 18:26)

jak bol boj s deceptikonmi asi zle lebo kebi si nedal optimusovi toten vec tak bi ste to perhrali ako šumki

LIDI POSLOUCHEJTE!!!!!!!!!!!!!

(DEBORAH DOBESOVA, 7. 7. 2011 14:49)

NAZDAREK LIDI TED ME DOBRE POSLOUCHEJTE:SAM WITWICKY COZ ZNAMENA SHIA LABEOUF JE JEN MUJ JENOM MUJ CHAPETE ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JENOM MUUUUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIKOHO JINYHO JESTLI TUI NEKDO NAPISE JEDNO JEDINY SLOVICKO O NEM TAK MU SRAZIM DRZKU JE JENOM MUUUUUUUUUUJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!JESI TO TU BUDE JEDINY SLUVKO O NEM BUDE LITOVAT!!!!!!!!!!!!AHOJ!!!!!!!!!!

Re: LIDI POSLOUCHEJTE!!!!!!!!!!!!!

(jediná s rozumem, 11. 7. 2011 17:49)

jasné a já sem s ním šukala víš ..vlastě mrdám s ním každý den ...holka LOL vrat se na zem píčo

Re: LIDI POSLOUCHEJTE!!!!!!!!!!!!!

(maniak joe, 15. 9. 2011 20:22)

jak mi mužeš rozbít dršku ,,Same WitWicky":Dkdyžseš 50km odemě!!!:),,Sam witwicky"(větvičky:D)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shia is supaaa

(XD XD XD, 5. 12. 2010 16:25)

Nwm jestli si myslíte že je to COOL psát Být s měkym i anebo ho maj rádi jen pětiletý haranti. To nejde číst tohleto !!! Shia je super a já sem velkym fandou Transformerů. Mám ráda ty filmy, kde jě něco nadpřirozeného nebo tajného a všichni musí držet jazyk za zuby a přitom zachránit lidstvo či cokoli ohroženého. Taky se mi líbí nápad s tím, že ne všichni Autoboti or Deceptikoni jsou taký drsný bojovníci awe že maj i city např: Bumblebee u kterýho je super, že se chová jako velkej pohodář ale když je ohroženej Sam, Mikaela či jinej člověk nebo robot, promění se v toho drsnýho a nedá doputit na katastrofu. Je to film podle mýho gusta a nemůžu se dočkááát 3 neboli Transformers Dark of the moon. A shia???? Top herec !!§ Prostě top

Re: Shia is supaaa

(deborah dobesova, 7. 7. 2011 14:45)

pcha to ja sem nejvetsi fandou transformersu v cele zemekoluli a cele nasi ctvrti los angeles tak nemel!

Re: Re: Shia is supaaa

(optimus prime , 5. 9. 2011 18:55)

ja sem 100x vetsi ibbo je novej autobot z 3
pak qu a diverzanti a ironhida dostal sentinel prime

Re: Shia is supaaa

(jediná s rozumem, 11. 7. 2011 17:51)

hej konečně normal člověk :D a tx DEBORAH PÍČO UŽ MĚ SEREŠ !!NAUČ SE PSÁT A PAK SE VRAŤ...WOE NEŘEKNU PŘEKLEP MALÍ ALE NAPSAT TŘEBA AHOJ TRANSORMEŘI VI STE BILI TI NEJLEPŠÍ NA SVĚTĚ ..TO JE NA ZACHVAT SMÍCHU :D

shia je c o o l

(katy, 22. 7. 2011 11:17)

Je fakt s u p e rtaky bych chtěla hrát v Transformers

nvhfbch

(claudie, 23. 12. 2010 14:52)

uz jsem videla ukazku na transformers 3 a silene se tesim

Re: nvhfbch

(SShakira, 5. 3. 2011 16:01)

shia labeouf je nej ja ho prostě miluju psala jsme si o autogram a přišel mi jsem hrozně ráda :) a taky se těším ns transformers 3 jsi best

Re: Re: nvhfbch

(deborah dobesova, 7. 7. 2011 14:43)

sam je muj nikoho jinyho on bydli v las angeles ja taky bydlim v los angeles a mel prednasku na namesti u biovy ulice 1222 mel prednasku o tom jak se mu libi hrat v transformers 1,2,3!

Re: nvhfbch

(deborah dobesova, 7. 7. 2011 14:41)

prosim te ja uz ji videla milionkrat mame to vypaleny

transformers 3

(Roman Machala, 11. 8. 2010 21:44)

bude i transformers 3?

Re: transformers 3

(ehm...., 7. 5. 2011 7:40)

jo...je v kinech....

Re: transformers 3

(deborah dobesova, 7. 7. 2011 14:39)

jasne ze bude

<3

(deborah dobesova, 7. 7. 2011 14:39)

ooo laska moje nejvetsiiiiiiii <3 milujite same witwicky <3 <3 <3